Research output: Contribution to journal › Article
Controle van radioactiviteit in het leefmilieu: bemonstering, monstervoorbereiding en meettechnieken. / Verrezen, Freddy; Hurtgen, Christian (Peer reviewer).
In: Annalen van de Belgische Vereniging voor Stralingsbescherming / Annales de l'association Belge de radioprotection, Vol. 34, No. 1, 01.05.2009, p. 37-42.Research output: Contribution to journal › Article
}
TY - JOUR
T1 - Controle van radioactiviteit in het leefmilieu: bemonstering, monstervoorbereiding en meettechnieken.
AU - Verrezen, Freddy
A2 - Hurtgen, Christian
N1 - Score=10
PY - 2009/5/1
Y1 - 2009/5/1
N2 - De efficiëntie en effectiviteit van elke meetcampagne (zoals de controle van radioactiviteit in het leefmilieu) wordt voornamelijk gegarandeerd door een goed afgestemde en weldoordachte strategie wat betreft de bemonstering, een adequate monstervoorbereiding en een uitgebalanceerde selectie van geschikte meettechnieken en apparatuur. Daarenboven is een duidelijke en makkelijk traceerbare registratie van alle relevante informatie en een continue bewaking van de kwaliteit van de gebruikte apparatuur, reagentia en meettechnieken onontbeerlijk. Tenslotte dient een overzichtelijke en volledige rapportering van de eindresultaten het geheel af te ronden.
AB - De efficiëntie en effectiviteit van elke meetcampagne (zoals de controle van radioactiviteit in het leefmilieu) wordt voornamelijk gegarandeerd door een goed afgestemde en weldoordachte strategie wat betreft de bemonstering, een adequate monstervoorbereiding en een uitgebalanceerde selectie van geschikte meettechnieken en apparatuur. Daarenboven is een duidelijke en makkelijk traceerbare registratie van alle relevante informatie en een continue bewaking van de kwaliteit van de gebruikte apparatuur, reagentia en meettechnieken onontbeerlijk. Tenslotte dient een overzichtelijke en volledige rapportering van de eindresultaten het geheel af te ronden.
KW - radioactiviteit
KW - leefmilieu
KW - controle
UR - http://ecm.sckcen.be/OTCS/llisapi.dll/open/ezp_99096
M3 - Article
VL - 34
SP - 37
EP - 42
JO - Annalen van de Belgische Vereniging voor Stralingsbescherming / Annales de l'association Belge de radioprotection
JF - Annalen van de Belgische Vereniging voor Stralingsbescherming / Annales de l'association Belge de radioprotection
SN - 0250-5010
IS - 1
ER -
ID: 67635